Beauty > Maska për fytyrë dhe flokë

Si të qetësoni skalpin e irrituar të kokës

Një recetë në kushte shtëpie.

Nga Ermira Leshi ~
Shikoni fotot e tjera!    v      

A ju kruhet koka nga irritimi i skalpit? Kjo mund të jetë shumë e sikletshme kur jeni në një vend publik dhe mund t’ju shkaktojë edhe rënien e flokëve. Disa nga arsyet më të zakonshme janë zbokthi, skalpi i thatë, klori i pishinave, kur nuk shpëlani shpejt ujin e detit nga koka, ankthi, mos kujdesi i flokëve, infeksionet virale etj.

Por, ju mund ta qetësoni atë pa shpenzuar shumë para.

Po ju prezantojmë me një recetë të thjeshtë:

-Lajini flokët dhe skalpin vetëm me ujë dhe lëreni të thahet

-Miksoni uthull molle me ujë, në masa të njëjta dhe futeni në një shishe sprucimi. Aplikojeni atë direkt në skalp duke përdorur copa pambuku. Më pas sprucojeni nëpërmjet shishes që mbushët.

-Pas disa minutash lajini flokët si normalisht.

Burimi: Top10homeremedies

Artikuj të ngjashëm

.