Beauty > Maska për fytyrë dhe flokë

Maskë për flokë të dobët dhe maja të ndara

Ky artikull mundësohet nga Maska për Fytyrë & Flokë.

Shikoni fotot e tjera!    v      

Si ti kurojme majat dyshe ne kushte shtepie:

Përbërësit: 
2 lugë gjelle vaj ulliri
1 lugë gjelle mjaltë
2 luge gjelle vaj kokosi

Pergatitja:
Marrim një tas hedhim vajrat edhe mjaltin i përziejmë mirë të gjitha së bashku me anë të një luge deri sa të na lidhen përbërësit.bMë pas e aplikojmë në flokë me anë të duarve tona, gjithmonë duke e pasur parasysh mos t’a lyejmë shumë skalpin e kokës. Por më shumë duhet të lyejmë gjysmen e flokut nga poshtë, e lëmë të qendrojë 30 minuta dhe me pas i bëjme një larje kokes dhe fshijmë me peshqir. Këtë maskë është mir t’a bëjmë 3 apo 4 herë në muaj që ne të kemi flokë të shëndetshëm dhe jo të djegur.

Artikuj të ngjashëm

.