Moda > Fashion on TV

Çfarë ndodhi dje në skenën e Këngës Magjike: Veshjet dhe performancat

Një hapje plot emocione.

Fotot u realizuan nga Ina Omuri

Në natën e parë gjysëm finale të Këngës Magjike, 24 artistë, dyshe dhe grupe interpretuan live këngët e prezantuara gjatë fazës së parë. Këngëtarë të njohur e të rinj dhanë përformanca të drejtëpërdrejta në zhanre të ndryshme, që nga baladat tek roku, hip hop-i e dance-i.

Përveç artistëve të njohur, këtë vit Kënga Magjike i dha një mundësi të rinjve të konkurrojnë përkrah tyre duke zgjedhur katër finalistë të rinj nga gjysëm finalja e parë. Florian Nazifi, Mishela Rrapo , David dhe Markel janë katër të rinjtë që kalojnë automatikisht në finale.

Nën drejtimin e Ardit Gjebresë dhe Elia Zaharisë, nata e parë e Këngës Magjike përcolli emocione me këngët që prekin tematika të kohës, shoqëruar me performanca kryesisht minimaliste, duke e përqëndruar vëmendjen tek zëri dhe vargjet.

Spektakli filloi me një duet mes Elias dhe Arditit, të këngës “Akoma jo” të Aurela Gaçes, fituesja e vitit që shkoi

Elia prezantohet si bashkë-drejtuese e festivalit

I pari këndoi Tiri

Elson Braha

Gerta dhe John Van Ride

Lynx

Voltan Prodani

Era Rusi

Devis Xherahu dhe Santi

Alban Ramosaj

Eranda Libohova dhe Xhesi Kanani

Sei dhe Blledi

Markel

Mishela Rrapo

Anisa Smajlaj

Selina Prelaj

David

Florian Nazifi

Ardita dhe Armela Tusha

B2N

Elgit Doda

Berkan

Rozana Radi

Mariza Ikonomi

Arilena Ara

Soni Malaj

Artikuj të ngjashëm

.